lipca 04, 2019

Recenzja książki: " Present Perfect"- Alison G. Bailey

Kochani przychodzę do was od bardzo długiej przerwy. Jednak już wszystko jest pozałatwiane i mam o wiele więcej czasu na czytanie i pisanie zaległych recenzji. Dużo się w ostatnim czasie pozmieniało u mnie więc jeśli będziecie chcieli to możecie zadawać mi pod tym postem pytania do Q&A, książki, nauka, życie itd. Z miłą chęcią odpowiem, a wy mnie lepiej poznacie. 

Dziś chciałabym wam przybliżyć historie 2 cudownych bohaterów, którzy pokazują, aby nie poddawać się, dążyć do celu.
Amanda i Noah oto ich historia! 


Opis: 
Amanda Kelly chciała być doskonała. Próbowała kontrolować swoje życie. Zatraciła się w obsesyjnym dążeniu do perfekcji oraz poczuciu własnej bezwartościowości. I tylko jedną rzecz uznawała za doskonałą – więź, która łączyła ją z najlepszym przyjacielem, Noahem.

W życiu bohaterki wszystko toczyło się zgodnie z planem, aż do momentu, kiedy pewnego dnia wstała z łóżka i coś sobie uświadomiła. Kochała Noaha. Nie tylko jako przyjaciela.

Nie potrafiła opanować uczuć, które w niej wywoływał. Mógł obdarzyć ją dozgonnym szczęściem, ale przy tym mógł także ją zniszczyć. Był doskonałością, jakiej Amanda od zawsze pragnęła. A jednak nie dopuszczała do siebie myśli o byciu z nim razem.

I w tym właśnie momencie świat Amandy zaczyna się walić. Nieprzewidywane sytuacje przejmują nad nią kontrolę; zmuszają, by zrezygnowała z marzeń. Bohaterka musi się nauczyć, że człowiek nie jest w stanie przejąć kontroli nad sytuacjami, które napotyka na swojej drodze. Może jednak kontrolować, jak na nie zareaguje. Czy zdoła to zrozumieć nim będzie za późno? Czy uda jej się uratować swoją przyjaźń?

"Present Perfect" to historia o tym, w jaki sposób wydarzenia z przeszłości wpływają na teraźniejszość. Uświadamia nam, jak doskonałe mogłoby być nasze "teraz", gdybyśmy płynęli z prądem życia, zamiast nieustannie z nim walczyć.


Opinia: 
Autorka pierwszy raz ukazała się w Polsce właśnie z tą książką. Większość czytelników nie była przekonana czy, aby na pewno będzie to coś dobrego. Pamiętajmy, że bohaterowie, fabuła, logiczny zapis, umiejętności aby porwać czytelnika są ciągle oceniane i zawsze będą. 600 osób, które przeczytało te książkę ( tak podaje portal Lubimy czytać) i dało nam swoją opinie na jej temat, cała ocena końca wynosi prawie 8/10. I to dzisiaj ja będę kolejną osobą, która pozwoli wam pokazać czy z miłą chęcią zabierze się za te książkę czy jednak nie. 

Nasza główna bohaterka Amanda Kelly, prowadzi nas przez swoje życie od czasów dzieciństwa. Pokazuje jak potrafiła zawalczyć o wiele sytuacji, aby dalej żyło jej się lepiej. Pierwsze miłości, rozstania, smutki, płacze. Chciała kontrolować swoje życie jak najwięcej. Niestety. Nie udało się. Wszystko to zburzył jej najlepszy przyjaciel Noah, jedno dmuchniecie rozwaliło jej życie jak domek z kart. Główna bohaterka stara się w życiu wszystko poukładać. Nie chce żyć w pośpiechu, chce pokazać innym, że ją też stać. Przez całe życie jej siostra była tylko zachwalana nie miała swojego zdania. Dlatego teraz chciała pokazać na co ją stać. W wielu pozytywnych opiniach słyszałam, że autorka bardzo irytuje i nie pozwala tej książki dalej dokończyć. Moja opinia wygląda tak. Amanda jest cudowną bohaterką, która z biegiem czas pokazuje nam wiele życiowych problemów i jak sobie z nimi radzić. Co prawda czasami niektóre wypowiedzi były irytujące, jakby bohaterka wiedziała co chce zrobić, ale gdzieś się gubiła. Nie potrafiła tego wyjaśnić, ale doskonale wiedziała, że tak właśnie musi być. Jednak więcej zastrzeżeń do niej nie mam. Gdy się wypowiadała nie wyglądało to jak puste gadanie tylko coś bardziej ważnego, co ma w sobie jakąś wartość. 

Przejdźmy do Noaha. W jego życiu również się dużo pozmieniało. I przyjaźń z Amandą postawiła jego serce na baczność. Chociaż wzbraniał się przed tym, jego uczucia były silniejsze od rozumu. Czasami niestety jak podchodził do dziewczyny, bardzo mi się to nie podobało. Potrafił rozkochać je w sobie i zostawić, czasami nawet wykorzystać. Jednak gdy widział naszą główna bohaterek był inny. W stosunku do niej jak i do całego świata. Nie myślał o Amandzie, że ją wykorzysta. Rozmawiali ze sobą jak najlepsi przyjaciele, którzy mogli mówić sobie wszystko. Niestety z czasem. Zaczęło pojawiać się tajemnice i kłamstwa. Noah nie potrafił sobie z tym poradzić i potrzebował pomocy. Nie mógł się udać do Amandy. 

Tutaj nasi bohaterowie tworzą genialny duet, który z czasem rodzi się w coś więcej jest pokazane jak z przyjaźni można dojść do czegoś więcej. Walka o swoją przyjaźń potrafi bardzo zaskoczyć, odtrącenie, niezrozumienie a czasami nawet brak akceptacji. Książka ta pokazuje, że wszystko to gdy przeżyjesz w swoim życiu zauważysz tą prawdziwą wartość przyjaźni. 

Fabuła, była świetna. Nie doszukałam się żadnych błędów logicznych. Bardzo szybko się czytało i nawet można stwierdzić, że przeczyta się ją w jeden dzień. Co prawda to 400 stron, ale uwierzcie mi na słowo, że akcja tak wciągnie, że nie możecie się oderwać. Niestety czasami siły wyższe nie pozwalają nam dokończyć i trzeba od niej odejść. 

Dziś troszkę się rozpisałam i bardzo się ciesze. Chciałabym, aby recenzje nie były krótkie. Abyście coś z nich wywnioskowali a później stwierdzili, że rzeczywiście muszę to przeczytać. Cała książkę oceniam 9.5/10. Pół punkcika odjęłam za niezdecydowanie się bohaterki. Raz coś chciała, a później i tak tego nie robiła. 

Mam nadzieję że recenzja wam się spodobała. Jeśli chcecie mnie wspierać to zapraszam was serdecznie do skomentowania i zaobserwowania. Sprawdźcie czy jakieś recenzji nie pominęliście, aby być na bieżąco. 

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję ślicznie wydawnictwu Niezwykłe.

2 komentarze:

  1. Ostatnio trochę mi obrzydły tego typu historie, ale jak będę miała ochotę coś lekkiego, opowiadającego o prawdziwej przyjaźni i walce z przeciwnościami losu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka chodzi za mną od jakiegoś czasu. Ciągle się na nią natykam i ciągle nie umiem zabrać się za lekturę. Ale może wkrótce to nadrobię skoro warto :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger